BİLGİLER

Genel Bilgiler

Çalınma, kaza ya da arıza durumunda verilecek muadil ikame aracın özellikleri nasıl olacaktır?

Kiralayan, kira konusu aracın çalınmasından 24 (yirmidört) saat sonra Kiracı'ya çalınan aracın muadili olabilecek ancak nitelikleri tamamen Kiralayan tarafından belirlenecek bir araç tahsis edecektir. Çalınan aracın kiralama süresinin bitimine kadar aynı özelliklerde yeni bir araç çalınan aracın tabi bulunduğu hüküm ve koşullarda Kiracı'ya kiralanacaktır.

Araç herhangi bir nedenle (kaza, arıza v.s.) kullanılmadığı dönemlerde de kira bedeli ödenmekte midir?

Kiralanan araçların kaza yapması, arızalanması gibi durumlarda, araçların onarım süresinin sözleşmede belirtilen süreden fazla olması durumunda, nitelikleri kiralayan tarafından belirlenen ve muadil olabilecek bir araç onarım süresi boyunca ikame araç olarak kiracıya tahsis edilmektedir. İkame araç verilmesi ile birlikte sözleşme süreci devam etmektedir.

Araç hasar veya onarım işlemi yapılırken muadil yedek araç verilecek midir? Araç teslimi için bekleme süresi var mıdır?

Yapılacak işlemin sözleşmesinde belirtilen  süreyi aşması durumunda tarafınıza muadil yedek araç teslimi gerçekleşecektir.

Aracı teslim almaya giderken hangi evrakların götürülmesi gerekir?

Kiracı adına aracı teslim alacak yetkili kişi,  kimliği ve söz konusu araçları almaya yetkili olduğunu belirten Kiracı firmanın  antetli kağıdına yazılmış bir bildirim ile teslim alabilmektedir.

Araç tesliminde araçla birlikte teslim edilmesi gerekli olan evrak ve ekipmanlar nelerdir?

Kiralayan kiralanan araçların teslimi  sırasında kiracıya araç kullanım kitapçığı, garanti kitapçığı, kiralık araç  kullanım kılavuzu, trafik sigorta poliçesi ve araç ruhsatı teslim edilmektedir.  Ayrıca araçla birlikte diğer ekipmanlar da (trafik seti, yangın söndürücü,  zincir, aracın yedek anahtarı ve teyp kodu v.s. ) eksiksiz olarak teslim  edilmektedir.

Sözleşme bitiminde araç iade edilirken nelere dikkat edilmesi gerekmektedir? Araçlar nasıl iade edilmektedir?

Araçla birlikte size sağlanan trafik seti, yangın söndürücü ve  zincir ekipmanları ile  araca ait bütün ekipmanı (yedek anahtar, kullanım kılavuzu v.s.) araçla  birlikte belirtilen yere teslim edilmelidir. Teslim sırasında araçta gerekli  incelemeler  yapılmakta ve teslim tutanağı imzalanarak araçlar teslim edilmektedir. Ayrıca araç üzerinde eğer varsa yazı, şekil, logo v.b. araçların iadesi sırasında sökülmeli ve araçlar temiz halde  teslim edilmelidir.

Aracın çalınması durumunda izlenmesi gereken yol nedir?

Öncelikle araç trafik ekipleri tarafından çekilmiş olma ihtimalini kontrol edilmeli, çevrenizden bilgi almaya çalışılmalıdır. Eğer aracın çalındığına kanaat getiriliyor ise öncelikle emniyet birimlerine gerekli bildirimlerde bulunulmalıdır. Daha sonra da Hedef Filo Müşteri Hizmetleri'ne 444 1 433 numaralı hattan olay ile ilgili bilgi vermelidir. İkame araç talebinin karşılanabilmesi için olayla ilgili tutanakların Hedef Filo Hizmetleri'ne ulaşmış olması gerekmektedir.

Dönem sonunda araçları satın alabiliyor muyuz?

Dönem  sonunda araçları uygun fiyatlarla ilk önce kullanıcılara teklif etmekteyiz.

Kiralama fiyatına yakıt dahil mi?

Kiralama fiyatı içerisinde yakıt gideri dahil değildir.

Kilometre sınırlı teklifin avantajı nedir?

Kilometre sınırlı kiralamalarda daha uygun aylık kira bedeli ile araç kiralama mümkün olmaktadır. Bu sayede kullanılmayan kilometreler maliyet değil tasarruf edilmesini sağlıyor.

Araca herhangi bir ilave yapabiliyor muyuz? (Müzik sistemi, LPG sistemi, çelik jant v.s.)

Araçlara orijinal olmayan hiçbir ek cihaz  takılamaz. Yetkili servisin onayladığı orijinal ekipman Hedef Filo  Hizmetleri'nin önceden alınmış yazılı izni ile ancak anlaşmalı yetkili serviste  araca takılabilir.

Trafik cezaları kimin tarafından ödenmektedir?

Kiracı, ilgili araçların kira süresi içinde söz konusu olan trafik  cezalarının tamamını, Kiralayan'ın  malik sıfatıyla sorumlu tutulabilecekleri de dahil olmak üzere, yasal süreleri içinde ödemekle yükümlüdür. Trafik cezası  ödemesinin Kiralayan  tarafından yapılması halinde, Kiracı Kiralayan'ın ilgili ödeme bildirimini takip eden 3 (üç) gün içerisinde ceza ödemesini varsa tüm temerrüt ve  faizleri ile birlikte Kiralayan'a ödeyecektir.

Trafik cezası, OGS ve yansıtma faturalarında vade var mı?

Kira faturaları haricindeki tüm yansıtma faturaları ve zararlar  Kiralayanın ilk yazılı talebini müteakiben 3 gün içerisinde nakden ve defaten  ödenmek durumundadır.

Kira ödemeleri hangi bankaya yapılacaktır?

Kira ödemelerinin sözleşmede belirtilen ilgili  banka hesaplarına yapılması gerekmektedir.

2.el araç kiralanıyor mu?

Asıl faaliyet konumuz olmamasına karşın, kullanılmış araç tedariğini iş  ortaklarımızdan destek alarak sağlıyoruz.

Kiraladığımız aracın bakımları kim tarafından karşılanacaktır?

Araçların kira süresi dâhilindeki tüm periyodik bakımları, üretici firmanın araca ilişkin kullanım kılavuzundaki talimatları çerçevesinde ve üretici firmanın garantilerini geçersiz kılmayacak şekilde Kiracı tarafından her bir araca ilişkin olarak Kiralayan’ın anlaşmalı olduğu yetkili servisler nezdinde yaptırılacaktır. Periyodik bakım ve onarımlara ilişkin masraflar, gerekli olması durumunda parça değişikliği ve ilintili işçilik ücretleri Kiralayan tarafından karşılanacaktır. Kiracı, Kiralayan’ın yapmış olduğu anlaşmalar gereği anlaşmalı servislerden yapılan bu bakımlar karşılığında hizmet alabilecektir.

Kimler operasyonel kiralama yolu ile araç kiralayabilir?

Tüm şirketler, ihtiyaçları doğrultusunda operasyonel filo kiralama kapsamında araç kiralaması yapabilirler.

Kiralama süreleri ne kadar?

12 aydan 48 aya kadar süre içinde her dönem  için kiralama yapabiliyoruz.